Sponsorzy

LKS SKALNIK Kamionka Wielka otrzymuje co roku wsparcie finansowe z budżetu Gminy Kamionka Wielka, na następujące zadania:

1. Prowadzenie i szkolenie drużyn piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach klubów sportowych.

2. Prowadzenie i szkolenie drużyn piłki nożnej dorosłych w ramach klubów sportowych.

 

[2013-06-17]

Rozmowa z prezesem klubu Janem Michalikiem

Jak oceni Pan kończący się obecny sezon? Czy można go zaliczyć do udanych?
Jan Michalik: Ten sezon był bardzo udany (śmiech). Jest dużym zaskoczeniem dla nas że tak wysoko się plasujemy. To dzięki postawie piłkarzy i trenera Tadeusza Kantora, którzy wkładają w treningi i mecze całe serce.

Ten sezon pokazał że Skalnik jest w stanie awansować do wyższej ligi. Czy organizacyjnie i finansowo byłoby to możliwe?
Nie było to brane pod uwagę, żeby walczyć o awans. Od początku było wiadomo że Poronic jest poza zasięgiem reszty drużyn, a naszym celem było miejsce w pierwszej szóstce.

Czy uda się obronić tak dobry wynik w przyszłym sezonie?
Trudno to przewidzieć, gdyż dość silne drużyny spadają z trzeciej ligi: Lubań Maniowy i Szreniawa dołączają do naszej grupy. Gdyby się udało utrzymać to miejsce co w tym roku, byłoby cudownie, wziąwszy pod uwagę budżet, który otrzymujemy z Gminy KW i od sponsorów.

Jakie plany na najbliższy sezon? Szykują się zmiany kadrowe?
Na to jest jeszcze za wcześnie. Sezon się jeszcze nie skończył, mamy jeszcze jedną zaległą kolejkę. Po niej czeka nas dwutygodniowa przerwa. Jeden czy dwóch zawodników chciałoby zmienić klub. Trochę musimy się wzmocnić nowymi, zwłaszcza młodymi zawodnikami, z którymi niestety jest kłopot. Zarówno trener jak i Prezes Bogdański podejmują odpowiednie działania w tym kierunku.

Jak wygląda sprawa boiska ze sztuczną murawą, które jest planowane obok płyty głównej?
W tym roku inwestycja utknęła w martwym punkcie, ze względu na budżet UE. Dopiero w 2014 roku będzie możliwość składania wniosków o dofinansowanie, czym będzie zajmować się Urząd Gminy Kamionka Wielka. Koszt takiego boiska to suma powyżej miliona złotych i sam klub nie jest w stanie tego finansowo udźwignąć.

Kibice narzekają że w pierwszym składzie gra mało piłkarzy z Kamionki, czy szykują się zmiany?
Akurat w poprzednich latach było bardzo mało zdolnych juniorów. Obecnie wygląda to trochę lepiej, ale osobną sprawą jest iż często najzdolniejsi, po skończeniu wieku juniora, wybierają inną drogę kariery sportowej i nie kontynuują gry w klubie ze swojej rodzinnej miejscowości.

Jest grupa osób grających w piłkę amatorsko, która dywaguje nad możliwością wystartowania w  najniższej lidze pod nazwą Skalnik II. Czy byłoby na to przyzwolenie?
Jest to kwestia do przedyskutowania. Były już takie inicjatywy, siedem czy osiem lat temu i niestety był z tym problemy. Po jakimś czasie po prostu zapał się wypalał i brakowało zawodników do gry. Oczywiście jeżeli piłkarze, którzy np. kończą wiek juniora, byli zdecydowani i zadeklarowali chęć utworzenia takiej drużyny, nie byłoby przeszkód. Jeżeli chodzi o sezon 2013/14 istnieje możliwość dialogu i jesteśmy przychylni takim inicjatywom, jednak nie ma możliwości aby taka formacja została zgłoszona do związku, gdyż już teraz posiadamy 4 drużyny młodzieżowe i utworzenie kolejnej wymaga załatwienia kilku spraw organizacyjnych.

Czy chciałby Pan coś przekazać kibicom odwiedzającym stronę www i Facebooka?
Przede wszystkim chciałbym ich zachęcić do częstszego odwiedzania i dopingowania Skalnika na meczach. Ze swojej strony jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie i uwagi, gdyż chcielibyśmy doprowadzić obiekt do stanu odpowiedniego dla wszystkich kibiców. Jest przygotowywane również boisko treningowo-rozgrywkowe w Małej Kamionce, aby odciążyć główną płytę boiska. Pełnowymiarowe boisko powinno być gotowe już na rozgrywki styczniowe, tak aby można było tam trenować i rozgrywać m. in. sparingi i mecze juniorów czy trampkarzy, do czasu aż boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie gotowe. Pozwoli to również na duże oszczędności, związane z wynajmem boisk nadających się do gry w okresie zimowym.


 
 
 

LKS Skalnik BogdaĂąski Kamionka Wielka

adres stadionu:
Kamionka Mala 73,
33-334 Kamionka Wielka
 


 

| Strona gÂłówna    | LKS Skalnik    | AktualnoÂści    | Galeria    | Kontakt

 

kontakt z administratorem

zaloguj siĂŞ