Sponsorzy

LKS SKALNIK Kamionka Wielka otrzymuje co roku wsparcie finansowe z budżetu Gminy Kamionka Wielka, na następujące zadania:

1. Prowadzenie i szkolenie drużyn piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach klubów sportowych.

2. Prowadzenie i szkolenie drużyn piłki nożnej dorosłych w ramach klubów sportowych.

 

[2013-05-05]

Skalnik Kamionka Wielka 2 - 1 Tuchovia Tuchów

Bramki: S. Michalik (65'), J. Kulpa (84') - Żaba (14')

Skalnik Kamionka Wielka:  Sebastian Kantor, Grzegorz Nowak, Lesław Chełmecki, Jakub Kulpa, Michał Kłębczyk (74' Jan Zieliński), Maciej Młynarczyk (20' Sławomir Michalik), Adam Bajdel, Grzegorz Hasior, Marek Chochla,, Ireneusz Gryboś, Jakub Filip (20' Wietrzak (88' Ogórek))

Tuchovia Tuchów: Wiejacki, Baran, Brawicz (75' Ustranowski), Łukasik, Jamka, Sobyra, Stańczyk, Stec, Wiśniowski (70' Hudyka), Żaba, Kuboń

Sędzia główny: Mariusz Wrażeń

Pierwsze dziesięć minut meczu opłynęło pod znakiem walki w środku pola. Kiedy wydawało się iż Skalnik uzyskuje nieznaczną przewagę (udokumentowana akcją Hasiora, ładnie podającego do Grybosia, który z dość trudnej pozycji oddał groźny strzał z ok 16 metrów, sparowany przez Wiejackiego) szybką kontrę wyprowadziła drużyna gości. Prawą stroną, zdecydowanie lepszą w drużynie Tuchovi, przechodzi piłka i trafia do Żaby. Ten dynamicznie wbiega w pole karne i z ok 8 metrów, strzela mocno w krótki róg, nie dając szans interweniującemu Kantorowi.

Po bramce drużyna gości ostatecznie przejęła inicjatywę i nie oddała jej do końca pierwszej części spotkania, pozwalając jednak zawodnikom z Kamionki Wielkiej na groźne kontry. W tym czasie drużyna gości zmarnowała  m.in. sytuację sam na sam, w której dobrą interwencją popisał się Kantor. Ze strony Skalnika warte odnotowania były: ładny strzał w okienko Bajdla z ok 25m, obroniony przez bramkarza gości oraz sytuacja, w której po podaniu Chochli do Grybosia, napastnik Skalnika znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak strzelił zbyt lekko i piłkę wybił Wiejacki.

Druga połowa zaczęła się od bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego. W polu karnym Tuchovi wyraźnie faulowany był debiutujący w drużynie seniorów Wietrzak. Sędzia jednak nie użył gwizdka, zarówno po to by zakomunikować o rzucie karnym jak i rożnym, który należał się gospodarzom, w przypadku niepodyktowanej jedenastki. Mimo niesprzyjających okoliczności drużyna Skalnika opanowała sytuację w środku pola i coraz groźniej atakowała. 

Wyrównanie stanu rywalizacji nastąpiło w 65 minucie, po składnej akcji najlepszych napastników gospodarzy, tj. podaniu Grybosia i strzale Michalika. Na następną bramkę należało poczekać ok 20 minut. Z rzutu rożnego, wykonywanego przez Michalika, który zanotował bardzo dobre wejście, piłkę do bramki głową skierował Kulpa. Międzyczasie dwa bardzo groźne strzały oddał Gryboś, jedn z rzutu wolnego z ok. 30 m, drugi z akcji. W obydwu przypadkach piłka minimalnie minęła słupek.

Mecz został zakończony chwilę po tym jak w doskonałej sytuacji znalazł się debiutant – Ogórek, który doskonałe podanie od Grybosia, zakończył strzałem z powietrza, trafiając prosto w bramkarz.

Na odnotowanie zasługuje postawa Sławomira Michalika, którego wejście niejako odmieniło losy spotkania. Napastnik Skalnika bardzo dobrze zaprezentował się w ataku, zaliczając bramkę i asystę oraz w obronie, gdzie przy rzutach rożnych doskonale wykorzystywał swój wzrost, wybijając piłkę po wrzutkach. Na jego postawę wpływ zapewne miały narodziny syna – gratulujemy!


 
 
 

LKS Skalnik BogdaĂąski Kamionka Wielka

adres stadionu:
Kamionka Mala 73,
33-334 Kamionka Wielka
 


 

| Strona gÂłówna    | LKS Skalnik    | AktualnoÂści    | Galeria    | Kontakt

 

kontakt z administratorem

zaloguj siĂŞ